Wiadomości

Deklaracja VAT-7

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Finansów zmieniło strukturę XML dla deklaracji VAT-7(18) (wersja schemy 1-1E). Jednocześnie od dnia 31 sierpnia 2018 zaprzestało przyjmowania deklaracji utworzonych w oparciu o poprzednią wersję schemy (1-0E). Zmiana powoduje, że deklaracje VAT-7(18) generowane z dotychczasowych wersji oprogramowania DISTRICTUS będą odrzucane przez bramkę Ministerstwa Finansów z komunikatem błędu 401. Problem można zaobserwować dopiero podczas pobierania UPO, sama operacja wysyłki e-deklaracji i plików deklaracji przebiega poprawnie. Aby uniknąć występowania błędu należy zaktualizować program JPK do najnowszej wersji rozwojowej i ponownie wysłać deklarację. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z serwisem.

VII Wielkopolski Konwent Informatyków

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na spotkanie i zapoznanie się z naszą najnowszą ofertą.

Termin i miejsce: 27 i 28 września 2018 r., Hotel 500, Tarnowo Podgórne

Sprawozdanie SP-1

Szanowni Państwo,

Przypominamy o konieczności sporządzenia nowego sprawozdania podatkowego SP-1. Aby ułatwić Państwu przygotowanie sprawozdania, w systemie "DISTRICTUS - Podatki Gminne" utworzono dedykowany raport. Prosimy o aktualizację systemu, a w razie problemów - kontakt z serwisem. Termin złożenia sprawozdania SP-1 upływa dnia 20 lipca 2018 r.

Płatności bezgotówkowe

Szanowni Państwo,

Informujemy, że nasz system DISTRICTUS - Kasa Urzędu został zintegrowany z terminalami płatniczymi  dostarczanymi w ramach programu Ministerstwa Rozwoju. Współpraca z firmą First Data S.A. umożliwiła integrację terminali płatniczych Polcard i systemu "DISTRICTUS - Kasa Urzędu. Komunikacja odbywa się online. W celu uruchomienia konfiguracji połączenia i realizacji płatności bezgotówkowych prosimy o kontakt z serwisem.

VII Małopolski Konwent Informatyków

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na spotkanie i zapoznanie się z naszą najnowszą ofertą.

Termin i miejsce: Hotel Radocza Park Active & Spa, Radocza k. Wadowic.

Zmiana w organizacji pracy firmy

  Informujemy, że decyzją Zarządu w dniu
 2 maja (środa)  firma Korelacja jest nieczynna.

W dniu 30 kwietnia (poniedziałek) oraz
04 maja (piątek)  pracujemy w okrojonym składzie.
Prosimy o uwzględnienie tego w planowaniu harmonogramu Państwa prac.

VIII Dolnośląski Konwent Informatyków

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na spotkanie i zapoznanie się z naszą najnowszą ofertą.

Termin i miejsce: 1-2 marca 2018 r., Polanica-Zdrój, Hotel Polanica Resort & SPA

Nowa struktura JPK_VAT (3)

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że zgodnie z informacją zamieszczoną przez Ministerstwo Finansów od dnia 1 stycznia 2018 roku obowiązuje nowa wersja struktury logicznej Jednolitego Pliku Kontrolnego. Z dotychczas obowiązującego schematu struktury pliku usunięto część pól oraz dodano nowe, wymagalne pola do uzupełnienia. W celu poprawnej wysyłki pliku JPK_VAT za miesiąc styczeń bardzo prosimy o zaktualizowanie systemu.

Zmiana cennika Poczty Polskiej

Szanowni Państwo,

Informujemy, że zgodnie z obowiązującym cennikiem Poczty Polskiej od dnia 1 stycznia 2018 r. opłata za doręczenie przesyłki poleconej za potwierdzeniem odbioru wynosi 7,80 zł. W związku z art. 6 ust. 8a ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych oraz art. 6. ust. 3a ustawy z dnia 30 października 2002 r. o podatku leśnym oraz art. 6a ust. 6a ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym, przypominamy, że nie wszczyna się postępowania , a postępowanie wszczęte umarza, jeśli wysokość zobowiązania podatkowego na dany rok podatkowy nie przekraczałaby określonych na dzień 1 stycznia roku podatkowego, najniższych kosztów doręczenia.

IV Śląski Konwent Informatyków

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na spotkanie i zapoznanie się z naszą najnowszą ofertą.

Termin i miejsce: 23-24 listopada, Hotel Zimnik, Lipowa.